  • Mfr # WALPAKN9AS060UNHD8SC2BZPE
  • Zoro # G316560936
Metal Halide Wattage Equivalency
150 W
Overall Height
7 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WALPAKN9AS060UNHD8SC2BZPE
Overall Height
7 in
Overall Length
14 in
Mounting Height - Maximum
20 ft
Overall Width
9 in
Width
9 in
Nominal Length
14.00 in
Height
7.00 in
Size
14x9x7 in
150 W
Voltage
120 V
Light Output
5,250 lm, 6,750 lm, 9,000 lm
Number of Hubs
0
Fixture Wattage
60 W
High Pressure Sodium Wattage Equivalency
150 W
Color Temperature
3000/4000/5000
SMD
Lithium Ion Battery
L
Total Harmonic Distortion
< 20 %
Watts
35.00/45.00/60.00 W
Efficacy (LPW)
150 lm/W
Description
Performance Wall Pack, Fixture Wattage 60 W, Voltage 120 to 347V AC, Light Technology LED, Color Temperature 3000K, 4000K, 5000K, Color Rendering Index 80, Includes Lamp Integrated, Rated Life 100,000 hr, Fixture Lens Material Glass, IP Rating IP65, Standards cULus, FCC, RoHS