  • Mfr # WALPAKN9AS080UNHD8SC2BZPE
  • Zoro # G616560971
Metal Halide Wattage Equivalency
250 W
Overall Length
17 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WALPAKN9AS080UNHD8SC2BZPE
Overall Length
17 in
Mounting Height - Maximum
25 ft
Overall Height
9 in
Overall Width
9 in
Nominal Length
17.00 in
Height
9.00 in
Width
9 in
Size
17x9x9 in
250 W
Color Temperature
3000/4000/5000
High Pressure Sodium Wattage Equivalency
250 W
Light Output
7,500 lm, 9,750 lm, 12,000 lm
Fixture Wattage
80 W
Voltage
120 V
Total Harmonic Distortion
< 20 %
Fixture Rated Life
Lithium Ion Battery
L
Watts
50.00/65.00/80.00 W
Efficacy (LPW)
150 lm/W
Description
Performance Wall Pack, Fixture Wattage 80 W, Voltage 120 to 347V AC, Light Technology LED, Color Temperature 3000K, 4000K, 5000K, Color Rendering Index 80, Includes Lamp Integrated, Rated Life 100,000 hr, Fixture Lens Material Glass, IP Rating IP65, Standards cULus, FCC, RoHS