  • Mfr # WALPAKN9AS120UNHD8SC2BZP
  • Zoro # G716560918
Light Output
12,750 lm, 15,000 lm, 18,000 lm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WALPAKN9AS120UNHD8SC2BZP
Overall Length
17 in
Overall Height
9 in
Mounting Height - Maximum
30 ft
Overall Width
9 in
Nominal Length
17.00 in
Height
9.00 in
Width
9 in
Light Output
High Pressure Sodium Wattage Equivalency
400 W
Metal Halide Wattage Equivalency
400 W
Voltage
120 V
Fixture Wattage
120 W
Efficacy (LPW)
135 lm/W
Total Harmonic Distortion
< 20 %
Watts
85.00/100.00/120.00 W
Description
Performance Wall Pack, Fixture Wattage 120 W, Voltage 120 to 347V AC, Light Technology LED, Color Temperature 3000K, 4000K, 5000K, Color Rendering Index 80, Includes Lamp Integrated, Rated Life 100,000 hr, Fixture Lens Material Glass, IP Rating IP65, Standards cULus, FCC, RoHS