  • Mfr # TR15HUSBPD65W
  • Zoro # G222784464
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
TR15HUSBPD65W
Description
USB Receptacle, Current Rating 15 A, Housing Color White, Number of Outlets 2, Number of USB Ports 2, Number of Wires 3, Power Indicating Light Yes, Receptacle Type Duplex, Resistance Properties Tamper Resistant, USB Connection Type C, Voltage Rating 125V AC, Wire Connection Type Wire Leads, Wiring Method Back, GFCI No, Grade Hospital Grade, Grounding Grounded, Horsepower Rating Not Applicable, Housing Material Nylon, IP Rating Not Applicable, Maximum Wire Size 12 AWG