  • Mfr # C5003-0003-1.58
  • Zoro # G0184731
Key Features
Inside Taper
#3
Taper Style
Jacobs
Projection
1.58 in
Nose Dia.
0.8100 in
Inside Taper Type
Jacobs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
C5003-0003-1.58
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Nose Dia.
0.8100 in
Taper Size
CAT50
Inside Taper Size
#3
Shank Taper Size
CAT50
Mount Taper Size
Details
Inside Taper
Item
Taper Shank Tool Holder
Taper Style
Projection
1.58 in
Inside Taper Type
Taper Type
Mount Taper Type
Product Type
Drill Chuck Arbor
Shank Taper Type
Description
Taper Shank Tool Holder, Taper Size CAT50, Inside Taper Size #3, Projection 1.58 in, Nose Dia. 0.8100 in