  • Mfr # QPF-060400X
  • Zoro # G8130534
Finish
AlTiN Coated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QPF-060400X
Bore Depth
.400"
Neck Dia.
0.0450"
Min. Bore Dia.
0.0600"
Groove Width
0.0550"
Max. Bore Depth
0.400"
Corner Radius
0.005"
Finish
AlTiN Coated
Fractional Inch
Primary Material Application
Alloy Steel, Inconel, Nickel, Stainless Steel, Steel, Titanium, Tool Steel
Finish - Machining
AlTiN
Offset
0.032"