  • Mfr # QPR-4901800
  • Zoro # G8178703
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
3-1/2 in
Shank Dia.
1/2 in
Bore Dia.
.490"
Application
For Profiling
Finish
AlTiN Coated
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPR-4901800
Overall Length
3-1/2 in
Shank Dia.
1/2 in
Bore Dia.
.490"
Radius
.005 in
Bore Depth
1.80"
Neck Dia.
0.3400"
Min. Bore Dia.
0.4900"
Max. Bore Depth
1.800"
Corner Radius
0.008"
Groove Width
0.1260"