  • Mfr # QBB-200750
  • Zoro # G7935776
Overall Length
2 in
Finish
Uncoated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB-200750
Overall Length
2 in
Bore Depth
.750"
Radius
0.0050 in
Min. Bore Dia.
0.2000 in
Max. Bore Depth
3/4 in
Neck Dia.
0.1500"
Corner Radius
0.005"
Groove Width
0.1500"
Finish
Uncoated
Projection
0.0500 in
Overhang
0.8530 in
Finish - Machining
Bright (Uncoated)
Offset Point
0.0750 in
Center to Cutting Tip
0.0750 in
Description
Boring Bar, Boring, Bright (Uncoated), 0.0750 in, Micro-Quik Tool Holder