  • Mfr # QBB-200750X
  • Zoro # G8433871
Overall Length
2 in
Finish
AlTiN Coated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBB-200750X
Overall Length
2 in
Radius
0.0050 in
Bore Depth
.750"
Min. Bore Dia.
0.2000 in
Max. Bore Depth
3/4 in
Neck Dia.
0.1500"
Corner Radius
0.005"
Groove Width
0.1500"
Finish
AlTiN Coated
Projection
0.0500 in
Overhang
0.8530 in
Center to Cutting Tip
0.0750 in
Offset Point
0.0750 in
Finish - Machining
AlTiN
Description
Boring Bar, Boring, AlTiN, 0.0750 in, Micro-Quik Tool Holder