  • Mfr # QBB-3202500X
  • Zoro # G8426862
Overall Length
4 in
Bore Depth
2.500"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBB-3202500X
Overall Length
4 in
Bore Depth
2.500"
Radius
0.0050 in
Min. Bore Dia.
0.3200 in
Max. Bore Depth
2-1/2 in
Groove Width
0.2000"
Neck Dia.
0.2400"
Corner Radius
0.005"
Finish
AlTiN Coated
Projection
0.0800 in
Center to Cutting Tip
0.1325 in
Offset Point
0.1325 in
Finish - Machining
AlTiN
Overhang
2.8530 in
Material - Machining
Description
Boring Bar, Boring, AlTiN, 0.1325 in, Micro-Quik Tool Holder