  • Mfr # A16N12PP
  • Zoro # G5857173
/ea
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Small Type 1 Panel Enclosures and Small Type 3R Boxes, Fits 16 x 12 in
Sub-Category
Panels and Panel Accessories
Gauge
16 ga
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A16N12PP
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Thickness
16 ga / 1.52 mm
Panel Size
14.25 x 10.25 in / 362 x 260 mm
Details
Item
Perforated Panels,Fits 16x12 ,Gray,St
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With