  • Zoro # G612895275
Free Shipping & Returns
Key Features
Inscribed Circle
4.76 mm
Grade
PHG125
Corner Radius
0.4 mm
Insert Material
Carbide
Cutting Edge Length
9.52 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
1124086R3
Zoro #
G612895275
UPC #
Country of Origin
Portugal
Dimensions
Corner Radius
0.4 mm
Cutting Edge Length
9.52 mm
Details
Inscribed Circle
4.76 mm
Grade
PHG125
Insert Material
Carbide
Screw Hole Dia
3.81 mm