  • Mfr # DNF18-250FIB-M
  • Zoro # G0059888
Free Shipping & Returns
Key Features
Insulation
Full
For Use With
Insulation Color
Red
Color Code
Red
Wire Range
22 to 18 AWG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DNF18-250FIB-M
Overall Length
0.84 in
Tab Size
0.032 in x 0.250 in
Barrel Inside Dia.
0.062 in
Width
0.4"
Tab Thickness
0.032 in
Tab Width
0.25 in
Maximum Wire Size
18 AWG
Barrel Inside Diameter
0.062 in
Strip Length
5/16 in
Minimum Wire Size
22 AWG