  • Mfr # CLK6S-24AAG-CD
  • Zoro # G912007583
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Dimmable
No
Lamp Life
60,000 hr
Lens Material
Tempered Glass
Overall Length
650 mm
Color Temperature
6500K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
CLK6S-24AAG-CD
Country of Origin
Japan
Dimensions
Overall Length
650 mm
Manufacturer Warranty Length
1 yr
Overall Width
56 mm
Overall Height
23 mm
Power Cord Length
500 mm
Details
Item
LED Light
Dimmable
No
Lamp Life
60,000 hr
Lens Material
Tempered Glass
Color Temperature
6500K
Switch Type
No Switch
Adjustability
Non-Adjustable
Includes Bulb
Built-In
Number of Cord Wires
2
For Location
Indoor
Beam Pattern
Flood
Hazardous Location Specification
Not Rated
Features
Mounts in All Directions
Maximum Operating Humidity
90% RH
Cord Wire Gauge
22 AWG
Wattage
25 W
Mount Type
Bracket
Machine Light Type
Linear
Electrical Connection Type
Wire Leads
Operating Voltage
24V DC +/-10%