  • Mfr # HDSC-4860-24-3-PLEX
  • Zoro # G422717859
/ea
See details
Key Features
Overall Height
60 in
Cabinet Material
All welded steel
Color
Gray
Door Type
Plexiglass
Overall Width
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-4860-24-3-PLEX
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
60 in
Overall Width
48 in
Overall Depth
24 in
Details
Cabinet Material
All welded steel
Color
Gray
Door Type
Plexiglass
Cabinet Finish
Powder Coat
Number of Shelves
3
Item
Cabinet
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Assembled/Unassembled
Assembled
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 48in Wide x 60in High x 24in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..