  • Mfr # MKLP12SO-3B
  • Zoro # G8834524
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Polyethylene
Fan Accessory Material
Polyethylene
Fan Accessory Color
Black
Fan Accessory Type
Misting Kit
Outside Dia.
12 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MKLP12SO-3B
Country of Origin
United States
Dimensions
Blade Diameter
9 in
Outside Dia.
12 in
Base Dia.
9"
Fits Fan Dia.
12"
Details
Item
Misting Ring Kit
Material
Fan Accessory Material
Fan Accessory Color
Black
Fan Accessory Type
Misting Kit
For Use With
12 in dia Fans
Includes
Misting Ring, Shut Off Valve with Garden Hose Connection
Application
Accessory
Finish
Color
Description
Misting Ring Kit, Fan Accessory Type Misting Kit, Fits Fan Dia. 12 in, For Use With 12 in dia Fans, Base Dia. 9 in, Material Polyethylene, Black, Includes Misting Ring, Shut Off Valve with Garden Hose Connection