  • Mfr # B110700A
  • Zoro # G7976367
/ea
Key Features
Overall Length
1-1/2 in
Shank Material
Carbide
Bore Dia.
0.110"
Bore Depth
0.700"
Radius
Sharp Point
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
B110700A
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
1-1/2 in
Bore Dia.
0.110"
Bore Depth
0.700"
Radius
Sharp Point
Shank Dia.
1/8 in
Min. Bore Dia.
0.1100 in
Max. Bore Depth
0.7000 in