  • Mfr # B1240072S1
  • Zoro # G8196124
Thickness
0.072 in
Overall Height
0.1 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
B1240072S1
Thickness
0.072 in
Overall Height
0.1 in
Max. Outside Dia.
1.24 in
Min. Inside Dia.
0.407 in
For Rod Size
For Hole Size
1.234
Inside Diameter - Minimum
0.41 in
Outside Diameter - Maximum
1.24 in
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.019 in