  • Mfr # T1150905941R
  • Zoro # G412471907
Spring Length @ Torque
0.978 in
Leg Length
4 in
Wind Direction
Right Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
T1150905941R
Spring Length @ Torque
0.978 in
Leg Length
4 in
Outside Diameter
0.978 in
Inside Diameter
0.673 in
Wire Diameter
0.115 in
Details
Wind Direction
Right Hand
Torque
18.16 in-lb
Description
Torsion Spring, Material Stainless Steel, Finish Plain, Leg Length 4 in, Spring Length @ Torque 0.978 in, Wind Direction Right Hand