  • Mfr # T135270825R
  • Zoro # G812471132
Spring Length @ Torque
2.093 in
Leg Length
4 in
Wind Direction
Right Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
T135270825R
Spring Length @ Torque
2.093 in
Leg Length
4 in
Outside Diameter
1.301 in
Inside Diameter
0.928 in
Wire Diameter
0.135 in
Details
Wind Direction
Right Hand
Torque
40 in-lb
Description
Torsion Spring, Material Stainless Steel, Finish Plain, Leg Length 4 in, Spring Length @ Torque 2.093 in, Wind Direction Right Hand