  • Mfr # 2NUDNGA433HS-BN2000
  • Zoro # G6372777
/ea
Key Features
Insert Shape
Diamond
Insert Style
DNGA
Inscribed Circle
4
Insert Size
433
Chip-Breaker
No
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
2NUDNGA433HS-BN2000
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Insert Size
433
Corner Radius
3
Mounting Hole Dia.
0.203"
Nose Radius
0.0469"
Insert Thickness
0.1875"
Thickness
3
Depth of Cut
0.0200 in