  • Mfr # SNMG322EGU-T1500A
  • Zoro # G6319315
/ea
Key Features
Insert Shape
Square
Insert Style
SNMG
Inscribed Circle
3
Insert Size
322
Chip-Breaker
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SNMG322EGU-T1500A
Country of Origin
Japan
Dimensions
Insert Size
322
Corner Radius
2
Nose Radius
0.0313"
Insert Thickness
0.1250"
Mounting Hole Dia.
0.150"