  • Mfr # TNGG332ESU-T1500A
  • Zoro # G6314659
/ea
Key Features
Insert Shape
Triangle
Insert Style
TNGG
Inscribed Circle
3/8 in
Insert Size
332
Chip-Breaker
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
TNGG332ESU-T1500A
Country of Origin
Japan
Dimensions
Insert Size
332
Corner Radius
0.0312 in
Insert Thickness
0.1875"
Mounting Hole Dia.
0.150"
Nose Radius
0.0313"
Through Hole Inside Dia.
0.15 in
Thickness
0.1875 in