  • Mfr # TNMG331ESU-T1500Z
  • Zoro # G6313837
/ea
Key Features
Insert Shape
Triangle
Insert Style
TNMG
Inscribed Circle
3/8 in
Insert Size
331
Chip-Breaker
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
TNMG331ESU-T1500Z
Country of Origin
Japan
Dimensions
Insert Size
331
Corner Radius
0.0156 in
Nose Radius
0.0156"
Mounting Hole Dia.
0.150"
Insert Thickness
0.1875"
Thickness
0.1875 in
Through Hole Inside Dia.
0.15 in