  • Mfr # SPWAC16-250
  • Zoro # G315499862
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Depth (In.)
5 in
Width (In.)
10 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SPWAC16-250
Country of Origin
China
Dimensions
Depth (In.)
5 in
Length
10 in
Width (In.)
10 in
Description
Brand Name: Vanco *Cable Length: 250 *Cable Type: AWG *Conductor Gauge: 16 *Connector Type: *Digital: No *Impedance: *Number in Package: 1 *Packaging Type: Spool *Product Type: Speaker Cable *Sub Brand: *UL Listed: No *Color: Copper 16 AWG *Convenient polarity marking *Flexibility with high strand count *Studio grade performance