  • Mfr # SPWAC14-250
  • Zoro # G615499852
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width (In.)
10.5 in
Depth (In.)
7.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SPWAC14-250
Country of Origin
China
Dimensions
Length
10.5 in
Width (In.)
10.5 in
Depth (In.)
7.25 in
Description
Brand Name: Vanco *Cable Length: 250 *Cable Type: AWG *Conductor Gauge: 14 *Connector Type: *Digital: No *Impedance: *Number in Package: 1 *Packaging Type: Spool *Product Type: Speaker Cable *Sub Brand: *UL Listed: No *Color: Copper 14 AWG *Convenient polarity marking *Flexibility with high strand count *Studio grade performance