  • Zoro # G010054427
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Exit Device Type
Concealed Vertical Rod
For Door Thickness
1-3/4" - 2-1/4"
Door Width
10.5"
Door Handing
Field Reversible
Finish
Satin Chrome
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
RX9847EO 3 26D
Zoro #
G010054427
UPC #
Country of Origin
Mexico
Dimensions
For Door Thickness
1-3/4" - 2-1/4"
Door Width
10.5"
Depth
17"
Overall Length
5"
Details
Exit Device Type
Concealed Vertical Rod
Door Handing
Field Reversible
Finish
Satin Chrome
Grade
Grade 1
Color
Includes
Concealed Vertical Rod Exit Devices
Application
Description
Grade 1 Concealed Vertical Rod Exit Bar, Wide Stile Pushpad, 36 in. Device, 80 in. to 100 in. Door Height, Exit Only, Request to Exit Switch, Hex Key Dogging, Satin Chrome Finish, Field Reversible