  • Mfr # VCMT110304-RK4 WKK20S
  • Zoro # G7927991
Inscribed Circle
2
Insert Size
221
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
VCMT110304-RK4 WKK20S
Insert Size
221
Corner Radius
1
Nose Radius
0.0160"
Insert Thickness
0.1250"
Mounting Hole Dia.
0.110"
Depth of Cut
0.40 to 2.50mm
Thickness
2
Cutting Edge Length
11.07mm