  • Mfr # VCMT160404-RK4 WKK20S
  • Zoro # G7928195
Inscribed Circle
3
Insert Size
331
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
VCMT160404-RK4 WKK20S
Insert Size
331
Corner Radius
1
Nose Radius
0.0160"
Mounting Hole Dia.
0.173"
Insert Thickness
0.1880"
Thickness
3
Depth of Cut
0.40 to 2.50mm
Cutting Edge Length
16.00mm