  • Mfr # VBMT160404-MP4 WPP20S
  • Zoro # G7927066
Inscribed Circle
3
Insert Size
331
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
VBMT160404-MP4 WPP20S
Insert Size
331
Corner Radius
1
Insert Thickness
0.1880"
Mounting Hole Dia.
0.173"
Nose Radius
0.0160"
Thickness
3
Depth of Cut
0.40 to 2.00mm
Cutting Edge Length
16.00mm