  • Mfr # AK610.Z10.E10.020
  • Zoro # G8807942
Overall Length
75.00mm
Shank Dia.
10.00mm
Material - Machining
High Speed Steel
Neck Length
20.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AK610.Z10.E10.020
Overall Length
75.00mm
Shank Dia.
10.00mm
Neck Length
20.00mm
Connection Size
E10
Material - Machining
High Speed Steel
ANSI Code
AK610.Z10.E10.020
ISO Number
AK610.Z10.E10.020
Description
Exchangeable Mill Head Holder, Connection Size E10, Shank Dia. 10.00mm, Overall Length 75.00mm, Neck Length 20.00mm