  • Mfr # H4046918-0.6-9
  • Zoro # G8803584
Milling Diameter
0.60mm
Overall Length
38 mm
Number of Flutes
2
End Mill Style
Ball Nose
Finish
TAX
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
H4046918-0.6-9
Milling Diameter
0.60mm
Overall Length
38 mm
Length of Cut
0.6 mm
Shank Dia.
3 mm
Neck Dia.
0.6 mm
Corner Radius
1.00mm
Neck Length
38.00 mm
Milling Dia.
0.60mm