  • Mfr # MC326-14.0W4L050C
  • Zoro # G9384803
Length of Cut
1/2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC326-14.0W4L050C
Length of Cut
1/2 in
Milling Diameter
14.00mm
Corner Radius
0.02 in
Milling Dia.
14.00 mm
Neck Dia.
0.53mm
Overall Length
4 7/64 in
Description
Corner Radius End Mill, 14.00 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.02 in, 1/2 in, 4 7/64 in