  • Mfr # PCLNL3232P19
  • Zoro # G2901546
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
Shank Height
32.00mm
Shank Width
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PCLNL3232P19
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
Shank Height
32.00mm
Shank Width
32.00mm
ISO Number
PCLNL3232P19
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PCLN, Overall Length 170.00mm