  • Mfr # PDJNR3225P11
  • Zoro # G2959777
Overall Length
170.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
PDJNR3225P11
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PDJNR3225P11
Overall Length
170.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
PDJNR3225P11
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PDJN, Overall Length 170.00mm