  • Mfr # PSSNR3225P12
  • Zoro # G2902596
Overall Length
178.32mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PSSNR3225P12
Overall Length
178.32mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
ISO Number
PSSNR3225P12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PSSN, Overall Length 178.32mm