  • Mfr # SCLCR2020K12
  • Zoro # G2968350
Overall Length
125.00mm
ISO Number
SCLCR2020K12
Shank Width
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SCLCR2020K12
Overall Length
125.00mm
Shank Width
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Height
20.00mm
ISO Number
SCLCR2020K12
Cutting Direction
Right Hand
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SCLC, Overall Length 125.00mm