  • Mfr # SVJBR2525M11
  • Zoro # G2907304
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
SVJBR2525M11
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
Shank Height
25.00mm
ISO Number
SVJBR2525M11
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SVJB, Overall Length 150.00mm