  • Mfr # F2481TMS-3.97
  • Zoro # G8317531
Size - Decimal
3.97mm - 0.1563
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481TMS-3.97
Size - Decimal
3.97mm - 0.1563
Flute Length
12.00 mm
Drill Bit Size
5/32"
Overall Length
75.00 mm
Reamer Size
3.97 mm
3.97mm (0.1563)
Drill Bit Dimension Type
Fractional Inch
Shank Dia.
6 mm
Decimal Equivalent
0.1563
Number of Flutes
4
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 3.97 mm