  • Mfr # F2482-5.02
  • Zoro # G8042973
Size - Decimal
5.02mm - 0.1976
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482-5.02
Size - Decimal
5.02mm - 0.1976
Flute Length
12.00 mm
Shank Dia.
6 mm
Drill Bit Size
5.02mm
Reamer Size
5.02 mm
Overall Length
75.00 mm
5.02mm (0.1976)
Number of Flutes
4
Decimal Equivalent
0.1976
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 5.02 mm