  • Mfr # A1211-9.25
  • Zoro # G5098727
Overall Length
125 mm
Drill Bit Size
9.25 mm
Shank Dia.
23/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1211-9.25
Country of Origin
Brazil
Dimensions
Overall Length
125 mm
Drill Bit Size
9.25 mm
Shank Dia.
23/64 in
Flute Length
81 mm
Drilling Depth
66.00mm
Shank Length
44 mm
Maximum Drilling Depth
81 mm
Details
Item
Jobber Length Drill Bit
List Number
A1211
Decimal Equivalent
0.3642
Drill Bit Point Type
Conventional Point
Description
Jobber Length Drill Bit, Drill Bit Size 9.25 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , Decimal Equivalent 0.3642, Metric, Drill Bit Point Type Conventional Point, Non-Coolant Through