  • Mfr # AA6061/22375-144
  • Zoro # G316313235
Inside Leg Length
144 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AA6061/22375-144
Inside Leg Length
144 in
Overall Length
12 ft
Overall Width
2 in
Leg Thickness
3/8 in
Overall Height
2 in
Outside Leg Length
1 5/8 in
Elongation
17 %
Yield Strength
40,000 psi
Tensile Strength
45,000 psi