  • Mfr # AA6061/25002500188-36
  • Zoro # G616313133
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/25002500188-36
Overall Width
2 1/2 in
Overall Length
36 in
Outside Leg Length
2 5/16 in
Overall Height
2 1/2 in
Leg Thickness
3/16 in
Inside Leg Length
36 in
Tensile Strength
45,000 psi
Elongation
17 %
Yield Strength
40,000 psi