  • Mfr # AA6063/11065-84
  • Zoro # G216313144
Overall Length
7 ft
Yield Strength
21,000 psi
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6063/11065-84
Overall Length
7 ft
Overall Width
1 in
Inside Leg Length
84 in
Leg Thickness
1/16 in
Outside Leg Length
15/16 in
Overall Height
1 in
Yield Strength
21,000 psi
Leg Edge Shape
Square
Elongation
12 %
Tensile Strength
27,000 psi