  • Mfr # AA6063/33125-12
  • Zoro # G316313259
90 Degrees
Leg Edge Shape
Square
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AA6063/33125-12
Overall Length
12 in
Overall Height
3 in
Inside Leg Length
12 in
Outside Leg Length
2 7/8 in
Overall Width
3 in
Aluminum Angle
Leg Edge Shape
Square
Includes Material Certificate
No Certificates Included
Material Grade
6063
Elongation
12 %
Yield Strength
21,000 psi
Tensile Strength
27,000 psi