  • Mfr # AA6063/750750125-96
  • Zoro # G316313167
T52
Includes Material Certificate
No Certificates Included
Inside Leg Length
96 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AA6063/750750125-96
Inside Leg Length
96 in
Overall Length
8 ft
Aluminum Angle
Includes Material Certificate
No Certificates Included
Fabrication
Welded
6063
Heat Treatable
Heat Treatable
Yield Strength
21,000 psi
Tensile Strength
27,000 psi
Elongation
12 %