  • Mfr # T1170-08-08FJBR-08FJBR-24"
  • Zoro # G212010979
SAE100R14
Hose Fitting Material A
Brass
Hose Length
24 in
Interior Texture
Smooth
Hose Fitting Type B
FJIC
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
T1170-08-08FJBR-08FJBR-24"
Hose Length
24 in
Hose Dash Size
8
SAE100R14
Hose Fitting Material A
Brass
Interior Texture
Smooth
Hose Fitting Type B
FJIC
Vacuum Rating
28 inHg
Maximum Working Pressure @ 70F
2,000 psi