  • Mfr # 283-912625D
  • Zoro # G7323060
Overall Length
5 in
Milling Diameter
1"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
283-912625D
Overall Length
5 in
Milling Diameter
1"
Length of Cut
2.625 in
Milling Dia.
1 in
Corner Radius
0.03 in
Shank Dia.
1 in
Description
Corner Radius End Mill, 1 in Milling Dia., Carbide, ZrN, Straight, Inch, 0.03 in, 2.625 in, 5 in