  • Mfr # DB-MIC6-1000-24-36
  • Zoro # G115550367
Overall Width
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DB-MIC6-1000-24-36
Overall Width
24 in
Overall Length
36 in
Thickness
1 in
Description
Aluminum Precision Blank, Material Aluminum, Material Grade MIC-6, Overall Length 36 in, Length Tolerance +/-0.002 in, Overall Width 24 in, Width Tolerance +/-0.002 in, Thickness 1 in, Fabrication Cast, Includes Material Certificate Material Certificate with Lot Number, Shape Plate, System of Measurement Inch