  • Mfr # OP-COCO1207-BK
  • Zoro # G715562968
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Lights
1
Shade Material
Glass
Finish
Opal Matte
Style
Contemporary
UL Listed
UL
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
OP-COCO1207-BK
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Shade Diameter/Width (in Inches)
11.75 in
Canopy/Fitter Diameter/Width (in Inches)
5 in
Shade Height (in Inches)
11.5 in
Canopy/Fitter Height (in Inches)
0.625 in
Details
Item
Pendant
Number of Lights
1
Shade Material
Glass
Finish
Opal Matte
Style
Contemporary
UL Listed
UL
Dimmable
Yes
Light Bulb Wattage
60W
Bulb Shape
A19
Fixture Finish
Black
Fixture Socket Type
Medium base (E26)
Material
Brass/Steel
Installation Location Rating
Damp
Pendant Maximum Drop (In Inches)
120 in
Voltage
120V